Vucic udhës së Milosevic’it, thotë se masakra e Reçakut ishte trillim nga Walker

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka reague mbasi Gjykata e Kosovës ka dënue me 2 vjet burg ish-ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijevic, transmeton Indeksonline

Simbas tij, masakra e Reçakut ishte trillim.

“Asht e tutshme. Të gjithë anëtarët e Listës Serbe do të përsërisin të njajtën gja, dhe unë e përsëris tash – krimin e fabrikuem në Reçak, ku gjithçka u falsifikue nga ai mashtrues me flokë të bardhë, nji mashtrues si Walker, nji mashtrues Hochstapler”, tha Vucic.

Shperndaje në: