Anëtari i Vetëvendosjes akuzon LDK’n

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka reague mbas dështimit të arritjes së koalicionit LDK-VV.

Postimi i tij:

Po hyjme ne vitin 2020 pa buxhet te miratuar.

Qe 10 dite eshte dashte tashme me e pase Qeverine e re dhe me fillu zgjidhjen e problemeve te shumta e emergjente qe na presin.

Por ne vend te kesaj, na eshte imponuar nje problem, i paqene, qe pengon formimin e Qeverise – percaktimi per postin e Presidentit, dicka qe ndodhe tek ne vitin 2021.

Leni kushtezimet, e t’ja fillojme punes!

Shperndaje në: