Albulena Haxhiu befason me këtë deklaratë mbas mbledhjes së VV’s

Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albulena Haxhiu, asht deklarue mbs takimit të kryesisë së partisë së LVV’s.

“Por nuk mund të them me garancë se marrëveshja do të ndodhë. Do të bëjmë përpjekje maksimale. Ne jemi shumë të interesuar që ta bëjmë këtë por duhet të lëvizim dhe mos të kemi barrikadime”, asht shprehë ajo.

Besojë se takimi i mbrëmshëm ka qenë pozitiv dhe domethënës sepse kemi hapur gjitha diskutimet. Po presim që sot të ketë reflektim dhe të bëhet koalicioni. Dje janë shpalosur gjitha çështjet. Ka qenë një debat i sinqertë për shumë gjëra që s’janë thënë më përpara”, ka theksue ajo.

Shperndaje në: