Bombë tjetër, vdesin 2 policë e 20 plagosen n’Turqi

Simbas raportimit të medias turke, NTV, thuhet se dy policë kanë vdek dhe ma shumë se 20 persona janë plagos nga sulmi terrorist me bombë që ndodhi sot në qytetin Mardin të Turqisë.
Mediat turke raportojnë se cak i sulmit terrorist ishte zyra e Drejtorisë së Policisë së vendit.

Nga ky sulm me bombë janë damtue edhe disa ndërtesa përreth zonës.

Shperndaje në: