Pentagoni konfirmon se sulmet jane krye prej territorit te Iranit

Pentagoni i SHBA e ka konfirmue se seria e sulmeve raketore kunder bazes ajrore Ayn al-Asad, ne Irakun perendimor, asht lansue nga territori i Iranit.

“Irani ka lansue disa dheta raketa ballistike kunder ushtrise amerikane dhe forcave aleate n’Irak. Asht e qarte se keto raketa jane lansue prej Irani…”, ka deklarue portparoli i Departamentit te Mbrojtjes, Jonathan Rath Hoffman.

 

Shperndaje në: