Thaçi: Kosova nuk ka me qenë edhe gjatë e bllokueme

Presidenti Hashim Thaçi, tha se vendi nuk ka me qenë edhe gjatë i bllokuem dhe pa institucione funksionale.

Ai këto komente i bani mbas akademisë solemne “Faleminderit Shqipni” në përkujtim të 21-vjetorit mikpritjes së Shqipnisë gjatë ekzodit të popullit të Kosovës në vitin 1999.

Thaçi tha se kanë me u kqyrë të gjitha mundësitë politike që kanë partitë për respektimin e vullnetit qytetar.

Presidenti paralajmëron Kurtin: Dokumentin e ki gati…

Shperndaje në: