Vjosa Osmani ‘godet’ fort Listen Srpska!

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e LDK’s, Vjosa Osmani, në fjalën e sajë në seancën e sotme, tha se nëse duem ushtri mund ta bajmë sot mbrenda ditës.

“Ushtrinë e banë armatimi”, tha Osmani.

Ndër të tjera ajo reagoi për deklaratën e perfaqësuesve të Listës Srpska tue thanë se shndërrimi i FSK’s në nji forcë të armatosun nuk mvaret nga ta dhe as shefi i tyne ne Beograd.

“Due me i sigurue këta deputet se shndërrimi i FSK’s në nji forcë të armatosun nuk mvaret nga lista serbe dhe as nga shefi i tyne ne Beograd”, shtoi Osmani.

Shperndaje në: