Senati voton rezoluten e cila refuzon kerkesat shtese te Demokrateve per impeachment te Trump

Senati Amerikan ka aprovue rezoluten e cila i riperkufizon rregullat me te cilat ka me u ba marrja ne pyetje dhe gjykimi i Presidentit Trump, tue i bllokue perpjekjet e Demokrateve me prue ma shume deshmitare e dokumente.

Ne votimin qe ishte 53-47, rrafsh me numrin e te paleve te prezentueme ne Senat, ku Republikanet e Trump e kane shumicen, u voue qe marrja ne pyetje e Presidentit me u ba simbas kushteve republikane.

Marrja ne pyetje e Presidentit pritet me u zhvillue gjate t’Merkures.

Shperndaje në: