Grenell sot takon Mustafen

Richard Grenell, i dërguemi i posaçëm i Presidentit Amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, sot vazhdon vizitën zyrtare në Kosovë.

Ambasadori Grenell sot takon kryetarin e LDK, Isa Mustafa.

Takimi pritet me u mbajte ne 11:30h.

Grenell mbramë takoi Presidentin Hashim Thaçi, dhe mbas darke permes Twitter ftoi me u ba progres dhe me u heq taksa ndaj mallnave prej Serbie.

“Na jemi të detyruem me ba progres – që përfshin heqjen e tarifave”, thuhet në postimin e Grenell në Twitter.

Shperndaje në: