Mbas linjës ajrore ka me pasë edhe nji linjë tjetër Prishtinë-Beograd

Ambasada e Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Beograd ka reague mbas vizitës që Richard Grenell ka zhvillue sot atje.

Ambasada njofton se marrëveshja e dytë mes vendeve mbas asaj ajrore ka me qenë për hapjen e linjës hekurudhore.

“Në vazhdën e marrëveshjes ajrore mes Prishtinës dhe Beogradit, ambasadori Grenell njoftoi sot se ka me pasë nji marrëveshje edhe për transportin hekurudhor. Detajet do negociohen në Berlin të Hanën”.

Shperndaje në: