Osmani flet për ofertën e LDK’s dhe tregon kur ka me u sqarue epilogu i marrëveshjes

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklarue sot se dy-tri ditët e ardhshme kanë me qenë vendimtare në arritjen ose jo të marrëveshjes bashkëqeverisëse me Lëvizjen Vetëvendosje.

Osmani ka thanë se me VV’n, kanë me u takue shumë shpejt, por theksoi se nuk kanë lëvizë nga oferta e tyne e fundit.

Osmani i bani thirrje partnerit eventual me u shfrytëzue çdo mundësi që me u arritë koalicioni qeverisës.

Shperndaje në: