Pamjet trishtuese nga momenti kur mjeku vdes mbasi trajtoi pacientin me virus (video)

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndrrue jetë mjeku i spitalit Wuhan, Liang Wudong, 62 vjeç, mbas momentit kur përfundoi kontrollen me nji pacient që vuente nga ky virus.

Njoftimi u ba i ditun nga Rrjeti Global i Televizionit Global i Kinës në Twiter, shkruen Dailymail.

Në video shihen pamje trishtuese kur doktori bjen në tokë dhe ku shihen në korridore shumë njerëz dhe pacientë të rrxuem në tokë.

Kujtojmë se numri i të vdekunve nga virusi kinez asht 41, dhe gjendja asht alarmante në krejt botën.

 

Shperndaje në: