Kurti ia jep Mustafës kryeparlamentarin, nëse e merr këtë ministri?

Lëvizja Vetëvendosje sot ka me shkue me strategji të re dhe ofertë tjetër, nëse bindet që LDK nuk lëshon pe për kryeparlamentarin, raporton IndeksOnline.

Nga burime të afërta më Kurtin, mësohet se nëse Mustafa kambëngul për marrjen e kryeparlamentarit, në këmbim të tij Kurti ka me ja kërkue Ministrinë e Mbrendshme, kurse Ministrinë e Drejtësisë me ja lanë LDK’s.

Shperndaje në: