Ambasadorët mbledhen në zyrën e Apostolova’s, nuk dihet nëse kanë me hy në takimin VV-LDK

Para pak minutash në objektin e Kuvendit të Kosovës janë pa derisa hyjnë ambasadorët e Britanisë dhe Gjermanisë.

Vizita e tyne vjen mbas ftesës së bame nga VV dhe LDK që të njajtit tme qennë të pranishëm në takimin që ka fillue gati para nji ore.

Mirëpo, të njajtit nuk kanë shkue në takim. Ata aktualisht po qëndrojnë në zyrën e shefes së BE, Natalyia Apostolova.

Ndërkaq, nuk dihet nëse ata ma vonë do të paraqiten në zyrën ku po mbahet takimi mes VV’s e LDK’s.

Shperndaje në: