Ambsadori i SHBA, Kosnett, nuk merr pjesë në takimin VV-LDK

Shefja e BE, Natliya Apostolova, ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abott, dhe ai gjerman, Christian Heldt, kanë hy në objektin e Kuvendin e Kosovës me iu bashkëngjitë takimit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Megjithatë, tue hy në godinën e Kuvendit të Kosovës, nuk asht pa edhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett.

Kosnett nuk ka shkue në takimin që po mbahet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, jozyrtarisht thuhet se ambasada e SHBA e ka dërgue nji përfaqësues të saj në këtë takim.

Shperndaje në: