Duket si 30, por asht plotë 63 vjeçe, grueja tregon sekretin e bukurisë (foto)

M sfidue kohën. Kjo asht historia e aktores nga Tajvani, Chen Meifen, nji grue 63-vjeçare që duket si të ishte në të 30’at e saj.

Meifen ka nda më 5 milionë ndjekësit e Facebook sekretet e “rinisë së përjetshme”. Që kur u kunorëzue mbretneshë bukurie 40 vjet ma parë, Chen nuk ka heqë dorë nga dieta e mirëpërcaktueme ushqimore dhe fitnesi.

Simbas saj, sekreti qëndron te supa e xhenxhefilit, e konsumueme çdo mëngjes, yoga e përditshme dhe akullorja “durian”, ambëlsina e saj e preferueme. Aktorja, kangëtarja dhe prezentuesja televizive asht vlerësue si “halla ma e nxehtë e Tajvanit” për gati tre dekada./DailyMail

Shperndaje në: