Distria Krasniqi siguron finalen në Grand Slamin e Parisit

Distria Krasniqi ka fitue edhe luftën gjysëfinale kundër brazilianes Sarah Menezes, për me sigurue finalen në Grand Slamin e Parisit.

Kosova tashma ka sigurue nji medalje në Paris, dhe Distria Krasniqi ka me luftue për të artën në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Shperndaje në: