Thaçi: Kosova i beson vetëm Amerikes! Na ka tradhetu Bashkimi Europian

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklarue se kosovarët i besojnë vetëm Shteteve të Bashkueme të Amerikës dhe jo Bashkimi Europian, sepse janë tradhtue nga ta, shkaku i liberalizimit te vizave.

“Kosova është e zhgënjyer nga Be’ja dhe e tradhtuar sepse Kosova ka kryer të gjitha obligimet e saj dhe liberalizimi i vizave nuk është bërë. Ndërsa Bashkimit Europian është duke i munguar veprimi politik për shkak të mos unitetit të shteteve brenda BE’së.
Shperndaje në: