Presidenti Thaçi: Moment historik…

Moment historik e ka quejt presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat, mbas marrëveshjes për trafikun ajror.

Përmes profilit të tij në Twitter, presidenti Thaçi për arritjen e kësaj marrëveshje e ka falënderue presidentin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump, si dhe ambasadorin Grenell për vendosmëninë e tij.

“Faleminderit presidentit Trump për lidershipin e tij si dhe ambasadorin Grenell për vendosmërinë e tij. Një hap i madh drejt arritjes së një marrëveshje përfundimtare të paqes ndërmjet dy vendeve”, ka shkrue ai.

Shperndaje në: