Vucic deklarohet mbas përballjes me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, u tha sot gazetarëve se gjatë panelit të sigurisë së Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Munich, se kur u takue me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, i ka mborjtë interesat e Serbisë dhe popullit serb në mënyrën ma të mirë të mundshme.

“Isha i ashpër. Luftova për interesat e Serbisë dhe popullit serb, gja që asht puna ime. Unë po thosha të vërtetën dhe jam krenar për këtë,” tha Vucic për RTS.

Shperndaje në: