Qe qysh e shan Tomë Gashi analistin kosovar

Tomë Gashi

Analisti politik, Ilir Mirena, ka publikue nji nga lajmet ku thuhej se Sekretari Mike Pompeo dhe Ambasadori Richard Grenell, kanë refuzue me takue dje Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, shkruen Gazeta Metro.

Në fotografinë e publikueme në Facebook, Mirena ka përdorë fjalët sarkastike, tue thanë se fjalimi i Kryeministrit Kurti në Munich ishte shumë i mirë, gja që po t’a ndigjonin sekretari Pompeo dhe ambasadori Grenell, do të ndrronin mendje sa i përket këtij takimi.

“Shume e ka pas fjalimin e mire Kryeministri Kurti ne Mynih. Dergojani dikush videon e fjalimit te tij Pompeos dhe Grenellit se ndoshta s’jane ne dijeni, edhe nderrojn mendje e takojne”, ka shkrue Mirena.

E ndaj këtij postimi të analistit në Facebook, nuk la pa komentue edhe avokati i njoftun Tomë Gashi, i cili zgjodhi që në gjuhën angleze me sha analistin, tue i thanë “F.U”.

Shperndaje në: