Kadri Veseli dhe Sami Lushtaku bahen bashkë në Drenicë

Kryetari i PDK’s, Kadri Veseli, bashkë me ish-kryetarin e Skënderajt, Sami Lushtaku, në Drenicë, saktësisht në Gradicë të Drenasit.

Shkrimi i plotë:

Së bashku me kryetarin Kadri Veseli dhe me bashkëluftëtarë nga Prekazi e Drenica, vizituam familjen e tre dëshmorëve të kombit, Asllan, Milazim e Mehdi Fazliu, në Gradicë të Drenasit. Kjo familje fillimisht ka qenë strehë e grupeve të para ilegale të cilat themeluan UÇK-në për të ju bashkangjitur pastaj luftës së lavdishme të UÇK-së.

Asnjëherë nuk do të harrojmë kontributin e familjeve të cilat na kanë strehuar në kohët më të vështira për ne por dhe kanë dhënë bijtë më të mirë të tyre për lirinë e Kosovës.

Shperndaje në: