Nuk ndalet PDK, ky asht “akcioni” i radhës në Kuvend

Kuvendi mbajti seancën solemne për 12 vjetorin e pamvarësisë së Kosovës.

Deputetet Ganimete Musliu dhe Evgjeli Thaçi para fillimit të seancës solemne kanë vendosë flamurin e UÇK’s në Kuvendin e Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Kjo për me ju kundërpërgjigjë nënkryetares së Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, e cila shpërndau nji citat të nji “analisti” serb i cili, simbas atij citati, thoshte se “Albin Kurti s’ka dosje kriminale nga koha e UÇK’s”.

Shperndaje në: