Kqyrni çka i ban Fisnik Ismaili Kurtit e Vetevendosjes!

 

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili, e ka kritikue randë transformimin e Albin Kurtit dhe partise ku ai dikur ishte pjese dhe deputet i saj.

Ismaili n’Facebook, me gjuhen e tij direkte, konstaton se Lëvizja Vetëvendosje po i shkel krejt parimet dhe po transformohet ne nji menyre te pabesueshme.

Qe çka thote Fisnik Ismaili:

Qija nanën, tash edhe Hashën e bajnë njeri të mirë, Isën e lajtën, Boratin poashtu, veç unë pasna me metë mut, tradhtar, e kto… P’e di lojën shumë mirë: haji krejt fjalët, e çoji krejt parimet n’rrotë të s’ams menjiherë, në ditët e para, që me u harrue ato mas dy javësh, qoftë edhe nëse duhet krejt ata që i shajtëm me vjet me i shpallë njerëz të mirë.

Rrugës qaty me e përdorë edhe arsyetimin e rradhës: “Qeshtu bahet bashkimi kombëtar, tuj u pajtue me njani-tjetrin.”

Phuuu! Sa mutin e kam hangër, sa zhag m’kanë ngrehë nëpër rrugë e Kuvend, sa poshtnimin me shpifje, herë prej zyrtarëve në pushtet, herë prej mediave të tyne. Sa arrestimin, sa kërrcënimin… Qinu, bre! Krejt qinu! FUCK YOU!

Ma dhijtët ditën e vetme të bukur të vitit për mu, të cilën deri dje e shajtët, deri edhe NEWBORN-in JU e patët ba NEWPORN, e tash përnjëherë u ba ditë e mirë, e monument i mirë… Edhe për babë temin keni nisë me i thanë fjalët e njajta që i thojke Hashimi e Borati. FUCK YOU!

FUCK YOU! Ia qiftë dreqi nanën atij që veç mendohet me m’shajtë edhe nji herë të vetme për veprimet e mia politike të kohëve të fundit, e posaçërisht daljen time nga ky subjekt! Dolët ma muta se që kisha mujtë unë najherë, përjetë me u ba!

S’ju takon nji herë të vetme ma me ma thanë nji fjalë të randë, assholes. Kurrë hiç! Kurrkush. ANDËRR e keni me qenë parimorë, të ndershëm, të sinqertë e pa hile qysh jam unë. Edhe doni me vdekë që s’muni.

FUCK YOU! Sa të shamen e kam hangër, pikërisht prej juve mutave!

Shperndaje në: