Haziri i kërkon Kurtit me marrë ‘vendimin e vështirë’ (foto)

Nënkryetari i LDK’s, Lutfi Haziri, ka kërkue nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me heqë taksën dhe që vlerësimet për reciprocitetin me shkue paralelisht.

Ai përmes nji shkrimi në rrjetin social, ka thanë se këto vendime munden mos me qenë të duhuna tash, por të nevojshme për të ardhmen.

“Koha për të hequr tarifën. Vlerësimet për reciprocitetin shkojnë paralelisht. Koha për vendime të vështira por të nevojshme”, ka shkrue Haziri.

Shperndaje në: