LDK reagon mbas sulmit me vo ndaj Avdullah Hotit, qe qysh e thumbon VV’n

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reague mbas sulmit me vo ndaj zavendëskryeminsitrit të Kosovës, Avdullah Hoti.

Ky asht reagimi i plotë:

Prishtinë, 22 shkurt 2020

Sulmi i sotëm ndaj zëvendëskryeministrit të Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti është një akt i ulët, i papranueshëm dhe i dëmshëm për proceset vendimtare politike nëpër të cilat po kalon vendi ynë.

Është i papranueshëm kthimi i shoqërisë sonë në sulme të këtilla, njësoj si në vitet 2015-2016, me qëllim stagnimin dhe bllokimin e proceseve shtetformuese që i kemi ndërtuar në partneritet me miqtë tanë ndërkombëtar. Kosova ka nevojë për qetësi, maturi dhe unitet në politikbërje dhe udhëheqje të vendit.

Shperndaje në: