Reagon Presidenti, i del në mbrojtje Hotit

Hashim Thaçi

Për sulmin ndaj zavendëskryeministrit Hoti ka reague edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Me anë të nji postimi në Facebook, ai ka thanë se ky sulm asht i papranueshëm dhe i dënueshëm për demokracinë e Kosovës.

Postimi i Thaçit në Facebook:

Sulmi me vezë ndaj Zëvendëskryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, është i papranueshëm dhe i dënueshëm në demokracinë dhe shtetin që kemi ndërtuar. Tendenca për ta arsyetuar dhunën si mjet për arritjen e qëllimeve politike ka qenë dhe do të mbetet përherë e papranueshme dhe e dënueshme.

Shperndaje në: