Ambasada Amerikane i jep krah futballerit Ilija Ivic: Bravo! Politika nuk ka vend n’sport

Ambasada Amerikane në Kosovë reagon per rastin e futbollistit serb Ilija Ivic, 17-vjeç, nga Graçanica, i cili ka tri vjet qe asht pjesë e klubit kryeqytetas, KF “Flamurtari”.

Kur Ivic vendosi me luejt ne Reprezentacionin e Kosovës, Komuna e Graçanicës ja qiti prej pune prindet e tij.

Ne kete rast Ambasada Amerikane reagon:

“Urime Ilija Iviç! Ai frymëzon të gjithë të rinjtë në Kosovë që të punojnë shumë, të zhvillojnë talentin e tyre dhe të ndjekin ëndrrat e tyre. Politika nuk ka vend në sport. Ky është një moment për të festuar diversitetin dhe një atlet të ri të talentuar kosovar. Kosova është shtëpia jote!” 

Shperndaje në: