Kurti i buzëqeshun, pranë Ana Brnabic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe homologia e tij serbe, Ana Brnabic, janë pa për herë të parë ulun krah njani-tjetrin, në Londër.

Në Samitin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, që po mbahet në Londër, po merr pjesë edhe kryeministri Kurti.

Gazetari i “The Ecomonist”, Tim Judah, ka publikue nji fotografi të Kurtit me Brnabic’in.

Shperndaje në: