Zbardhen detaje nga takimi në Londër: Kjo ishte kërkesa e Kurtit (foto)

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, gjatë takimit të BERZH në Londër ka kërkue reciprocitet dhe njohjen e pamvarësisë së Kosovës nga Serbia.

Këtë e ka ba me dije Zavendëspresidenti i BERZH, Jurgen Rigter, përmes nji shkrimi në rrjetin social Tëitter.

“Diskutim i mrekullueshëm gjatë BERZHIT. Ana Brnabic thotë se tregtia rajonale asht thelbësore për sigurinë në rajon. Albin Kurti kërkon për reciprocitet dhe njohje të pamvarësisë së vendit”, ka shkrue ai.

Shperndaje në: