Qysh me ulë tensionin e naltë pa asnji mjekim!?

Hipertensioni ose i njoftun dhe ndryshe si tensioni i naltë i gjakut asht nji nga problemet ma të zakonshme që njerëzit hasin.

Secili prej neve mundet me vuejt në të ardhmen nga kjo smundje pamvarësisht nëse na kujdesemi për dietën tonë ushqimore ose jo.

Edhe pse në këto raste rekomandohet mjekim, ato zakonisht kanë efekte anësore, prandaj na sot po ju rekomandojmë nji mjekim natyral, i cili nuk kërkon asnji medikament.

Por, gjithsesi asht shumë e randësishme që mos me konsumue asgja pa u këshillue me mjekun tuej.

Receta

Langu i limonit

Ujë

Disa feta limoni

Pregaditja:

Me kujdes shtrydhni langun e limonit në nji gotë me ujë dhe konsumojeni përditë në mëngjes me stomak bosh./Shije.al

Shperndaje në: