Kosnett denon dhunen ndaj Hotit

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett, ka reague lidhun me gjujtjen me vo nga aktivistë të opozitës ndaj zyrtarit të qeverisë, Avdullah Hoti.

Kosnett ka shkrue n’Facebook se nuk duhet të ketë vend për dhunë në sistemin demokratik të Kosovës. “Kjo nuk asht shaka dhe nuk ka arsyetime për këto veprime të fundit”, ka thane Kosnett.

Ai ka kërkue me u krijue nji dialog konstruktiv tue fole njani me tjetrin dhe tue e respektue demokracinë e vendit.

Shperndaje në: