Ky asht shteti që i ka shërue të gjithë 16 pacientët me coronavirus

Të gjithë 16 personat në Vietnam të infektuem me coronavirus janë shërue, tha të Martën ministria e shëndetësisë, tue shtue se nuk janë regjistrue raste të reja që nga 13 Frori raporton Bangkok Post.

Pacienti i fundit, nji burrë 50 vjeç i infektuem nga çika e tij që u kthye nga qyteti qendror i Kinës, Wuhan, ku virusi u shfaq për herë të parë, asht rikuperue dhe asht në gjendje të mirë, tha ministria në nji deklaratë.

Shperndaje në: