Çka i thane ambasadores amerikane ne Tirane, Grenell dhe Reeker

SHBA po ban angazhime te shtueme ne drejtim te gjetjes se nji solucioni final mes Kosoves dhe Serbise.
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, gjendet n’Washington, ku tregoi se po punon së bashku me zv/ndihmësin e Sekretarit të Shtetit, Philip Reeker dhe me Përfaqësuesin Special Presidencial të SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, per me gjete nji zgjidhje te shumëpritun mes Kosoves dhe Serbise.

 

“Në Washington, tue i koordinue veprimet për forcimin e miqësive dhe aleancave, për me shfrytëzue fuqinë e SHBA me arrite zgjidhje në Ballkan”, ka shkrue ambasadorja e SHB në Tiranë, Yuri Kim, në Twitter./ burimi: rtsh.al

Shperndaje në: