Qe deri kur ka afat Kurti me ju përgjegjë “ultimatumit” të Grenell për heqjen e taksës 100% dhe për rinisjen e bisedimeve me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka afat deri nesër me ju përgjegjë “ultimatumit” të ambasadorit Grenell, për çashtjen e taksës 100% ndaj mallnave nga Serbia.

Kështu thonë burime të Gazetës Blic mbrenda Qeverisë së Kosovës.

”Albin Kurti, si shef i Qeverisë ka vetëm deri nesër afat për t’iu përgjigjur ambasadorit Grenell për heqjen e taksës dhe rinisjen e dialogut me Serbinë”, tha ky burim i Gazeta Blic mbrenda Qeverisë së Kosovës.

Shperndaje në: