Presidenti Thaçi pritet me gardë shtetnore në Pentagon (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, asht pritë me nderime të nalta nga garda shtetnore në Washington, ku ka zhvillue takim me zavendëssekretarin amerikan të Mbrojtjes, David Norquist, në Pentagon.

Në video shihet garda shtetnore amerikane që pret presidentin Thaçin derisa shkon në takimin e tij zyrtar në Pentagon, ku ka diskutue lidhun me thellimin e bashkëpunimit me SHBA dhe NATO në aspektin e sigurisë.

Shperndaje në: