Akcioni i të rijve të AAK: Kqyreni qysh “Kurti” tenton me ja “marrë” plazmat “Brnabic’it” (foto)

Të rijtë e partisë së Ramush Haradinajt janë tue i vazhdue akcionet përpara objektit të qeverisë së Kosovës si shej proteste kundër heqjes së taksës 100% ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina.

Derisa para pak ditësh kishin hedhë vetëm nji kuti të improvizueme ‘plazmash’ mbrenda ndërtesës dhe kishin vendosë disa parulla në rrethojat e objektit të qeverisë, sot kanë vendosë dy improvizime të kryeministres Ana Brnabic dhe Albin Kurtit.

Shperndaje në: