Coronavirusi infekton këtë lojtar të Serie A (foto)

Dyshohet se Coronavirusi ka infektue edhe nji futbollist të Serie A.

Fjala asht për mbrojtësin e Genoas, Edoardo Goldaniga, i cili ditën e sotme asht stërvitë i veçuem nga pjesa tjetër e ekipit.

26-vjeçari asht me prejardhje nga Codogno ku ka edhe familjen aty dhe asht njana nga pjesët ma të prekuna nga ky virus.

Mbrojtësit italian nuk i asht lejue me u bashkue me pjesën tjetër të ekipit dhe ai asht tue u kujdesë nga stafi mjekësor i Genoa’s.

Shperndaje në: