Krizë te koalicioni qeverisës: LDK ‘kërcënon’ VV’n me largim nga Qeveria nëse nuk ndodhë kjo gja?

Sot ishte planifikue me u mbajtë mbledhja e Qeverisë në orën 16:00.

Por, ajo u anulue, ndërsa kryeministri Kurti në orën 18:30 ka thirrë konferencë të jashtëzakonshme për media.

Indeksonline mëson se LDK nuk ka shkue në mbledhje.

Ata i kanë thanë kryeministrit Kurti që nëse nuk largohet taksa pa reciprocitet, LDK’ja ka me u largue nga qeveria deri javën e ardhshme.

Por, VV’ja nuk ishte dakord për këtë, dhe kjo ishte arsyja që mbledhja asht shtye.

Shperndaje në: