Serbët i gëzohen vendimit të Albin Kurtit, kqyreni çka shkruejnë (foto)

Mediat serbe menjiherë kanë raportue për vendimin e kryeministrit Albin Kurti që me u heqë tarifa për landën e parë ndaj Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës.

Agjencia e lajmeve Tanjug ka shkrue se “Kurti heq taksën për landët e para me 15 mars, ndërsa heq komplet taksën me 1 Prill’’.

Po ashtu edhe B92 e Kurir shkruen se ‘’Albin Kurti heqë taksën nga 15 Marsi’’.

Shperndaje në: