Në rast prekje nga Coronavirusi, ky vend në Kosovë ka me u shfrytëzue si karantinë

Në rast se Kosova ka me u prekë nga gripi vdekjeprumës kinez i quejtun COVID-19 apo ndryshe siç njihet tash Coronavirusi, atëherë Parku Inovativ në Prizren ka me u shfrytëzue si karantinë.

Kështu sot tha ministri i Shëndetësisë dhe Mirëqenie Sociale, Arben Vitia, i cili deklaroi se Kosova ende nuk asht identifikue dhe diagnostifikue me asnji rast të coronavirusit.

Shperndaje në: