“Turp për Albin Kurtin”, vllau i Qerim Kelmendit i reagon ashpër kryeministrit

Për vrasjen e Qerim Kelmendit, ka reague përsëri vllau i tij, Muhameti.

Ky asht postimi i plotë i Muhamet Kelmendit:

Turp per Albin Kurtin.
Ra nje hero ne rruge per ne shtepi.
Ra nje veprimtar i radheve te para te luftes per liri.
Ra nje nga themeluesit e pare te UCK-se qe ia sjelli lirine e Kosoves.
Ra nga dora gjakatare Heroi yne
QERIM KELMENDI
dhe
Albin Kurti nuk e shpall as nje dite zie ne shtetin tone.
Turp per te dhe Qeverine e ti.

Shperndaje në: