Kurti e jep këtë lajm për tarifën 100%

Taksa ndaj mallnave serbe ka me vazhdue me mbetë në fuqi.

Kjo asht konfirmue sot në nji konferencë për media nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Kurti konfirmoi se ka dallime me LDK sa i përket taksës, dhe se deri në nji vendim të qeverisë, taksa do të mbetet në fuqi.

Gjithçka vazhdon siç ka qenë deri më tash, pra ngelet taksa 100 përqind”, tha ai.

Shperndaje në: