Qysh e pat parashikue Bill Gates rrezikun qe na vjen prej – virusave! (video)

Pesë vjet ma heret, themeluesi i Microsoft, Bill Gates, tue fol ne TED, pat parashikue se njerezimi nuk asht gati me u perballe me viruset.

Kriza ma e madhe s’ka me na ardhe prej bombave atomike”, pat thane Gates në vitin 2015, “por nga përhapja e nji virusi”!

Gates pat thane se bota ka investue shumë për bomba, dhe aspak për përballimin e nji epidemie.

Fjalimi i Gates asht mbajte me 19 Mars 2015, dhe parashikon ne menyre egzakte ate që po e perjetojme sot.

Shperndaje në: