Maliqi: Kurti po realizon grushtshtet bolshevik!

Me vendimin e djeshem te qeverise se pergjysmueme te Kurtit, me te cilin kufizohet levizja e lire e njerezve, nuk po pajtohet aspak analisti dhe fillozofi Shkelzen Maliqi.

Maliqi e kualifikon ate vendim, si tha “grushtet bolshevik antikushtetues”.

Qe çka shkruen Maliqi:

Qeveria e përgjysmuar e LV nuk propozon por merr “vendimin” e urëgjences, masën e kufizimit të lëvizjes, që mund të merret vetëm nga Kuvendi i Kosovës me 2/3 e votave. Kjo i bjen se Kurti po realizon grushtet bolshevik në mënyrë antikushtetuese duke e shfrytezuar përhapjen e pandemisë për cka ka edhe vetë faj sepse pengoi shpalljen rregullare të gjendjes së jashtëzakonshme një javë më parë.

Shperndaje në: