Stankovic nuk pranon me u ba këshilltar i Albin Kurtit, e refuzon atë

Personi të cilin Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e prezentoi sot si këshilltar politik të tij, Aleksandar Stankovic, nuk po e pranon këtë detyrë tue thanë se nuk dëshiron me punue në Qeverinë e Kosovës, shkruen Gazeta Metro.

Këtë e ka konfirmue vet ai për mediat serbe, ku tha se mendoi se do të kishte nji pozitë tjetër.

“Nuk kam me pranue, e refuzoj dhe tërhiqem. Kam menduw se kam me marr diçka tjetër dhe kam me u punësue në administratë e jo drejtpërdrejt në qeverinë e Kosovës”, tha ai për portalin serb Kosovo Online.

Shperndaje në: