“Drita në fund të tunelit”, i bashkon Trump dhe Thaçin në Twitter (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentue nji postim të presidentit të SHBA, Donald Trump.

“Dritë në fund të tunelit”, ka shkrue presidenti Trump.

Vetëm katër minuta ma vonë, presidenti Thaçi ka ba ‘retweet’ dhe ka komentue tue thanë “pajtohet plotësisht, bashkë do të dalim ma të fortë”, ka shkrue ai ne profilin e tij në Twitter.

Presidenti Thaçi këtë thanie e kishte përdorë edhe në vitin 2014, kur blloku opozitar VLAN u thye dhe u krijue qeveria PDK-LDK.

Shperndaje në: