Presidenti Thaçi në urimin për ditën e Kushtetutës thumbon Kurtin (foto)

Presidenti i Kosovës ka shkrue në Twitter urimin e tij për ditën e Kushtetutës së Kosovës, por gjithashtu ka thumbue edhe Lëvizjen Vetëvendosje dhe kreun e saj në këtë urim.

Ky asht postimi i tij:

Gëzuar ditën e Kushtetutës! Në këto kohët më sfiduese, njerëzit e Kosovës duhet të jenë krenarë pr proceset demokratike dhe sistemin e kontrolleve dhe ekuilibrave që funksionojnë mirë brenda thelbit të Kushtetutës tonë. Ajo dëshmon se të gjithë ata që dyshuan dhe kundërshtuan në vitin 2008 ishin gabim – Republika jeton!.

Shperndaje në: