Mjeku i njoftun tregon nji arsye të fortë me ba pllazh këtë verë

Mjeku i njoftun, Ilir Alimehmeti, mendon se duhet me ba pllazh këtë vit me rrezikun e COVID-19, pikërisht se uji detit e vret virusin.

Uji i detit përmban kripë dhe jod që e vrasin virusin. Ata që nuk lejojnë qytetarët të futen në det, nuk e paskan kuptuar akoma natyrën e virusit.

Edhe pishina nuk është problem. Në pishinë thjesht duhet pasur parasysh grumbullimi i njerëzve. Në pishina grumbullohen shumë persona”- tha Alimehmeti në emisionin “Open”.

Shperndaje në: