Mosha kur mashkujt bahen “bisha” në seks! (kujdes, foto +18)

A jeni kuriozë me zbulue?

Shumë pyesin nëse ekzistojnë me të vërtetë periudhat ma të mira në jetë për seks.

Hulumtimet e kryeme në Hungari tregojnë se nji gja e tillë sigurisht që ekziston.

Raportohet se mashkujt ma shpesh përjetojnë seksin mes moshës 25-29 vjet, por vala e re e zgjimit të libidos asht në periudhën nga mosha 45 deri 49 vjet.

Studimi asht publikue në revistën “Journal of Sexual Medicine”.

Dhe, ky studim ka përfshi mashkujt e moshës 20 deri 54 vjet, të cilët nuk kishin disfunksion erektil.

Shperndaje në: